III. Protokół dr. Bernsteina: podstawy i sztuczki
V. Co mówią badania naukowe? Powikłania cukrzycowe
III. Protokół dr. Bernsteina: podstawy i sztuczki
V. Co mówią badania naukowe? Powikłania cukrzycowe

17. Cukrzycowe fakty cz1

Cukrzycowe fakty, o których Twój lekarz nie ma pojęcia.

Część 1. Tłumaczenie własne

1. Docelowe poziomy glikemii dla cukrzyków typu I. Aktualne zalecenia Amerykanskiego Towarzystwa Diabetologicznego okreslaja je w granicach 70-180 mg/dl przez 70% doby. Oznacza to, ze cukrzyk wg nich może mieć poziom glukozy 179mg/dl przez 70% doby a przez pozostały czas być poniżej 70 mg/dl lub powyżej 180 mg/dl. Normalny poziom glukozy u doroslej osoby wynosi zazwyczaj około 83 mg/dl, o czym lekarze nie maja pojęcia. U dzieci przed okresem dojrzewania, normalny poziom glukozy wynosi 65-75 mg/dl. Mowimy o szczupłych dzieciach nie chorujących na cukrzyce z rodzin, w której cukrzyca nie wystepuje. Podazajac ww. zaleceniami, wystąpienie długotrwałych powiklan cukrzycowych jest rzecza pewna. Zostalo to niezbicie udowodnione w wielu badaniach naukowych na przestrzeni ostatnich 50 lat.

2. Glukoza jest toksyczna dla komorek beta. Lekarze mowia swiezo zdiagnozowanym cukrzykom, rowniez CT1, ze jeśli mieszcza się w ww. przedziale, to nie potrzebują stosować insuliny dopóki nie wypala wszystkich zasobow komorek beta. Proponuja, by wpierw wypalić resztke jeszcze istniejących komorek beta i dopiero gdy już trzustka calkiem przestanie wytwarzać insulinę, przepiszą pacjentowi zastrzyki z insuliny. Okazuje się jednak, ze o wiele latwiej jest cukrzykowi utrzymywać normoglikemię jeśli wciąż wytwarza insulinę.

3. Lekarze okreslaja stan, w którym cukrzyk jeszcze wytwarza wlasna insuline „miesiącem miodowym” albo remisja. W mojej praktyce lekarskiej prowadzilem wielu cukrzykow, wlaczajac w to pacjenta, którego prowadziłem od 1985 roku, którym przy pomocy diety oraz metody wielokrotnych wstrzykniec z insuliny udało się wprowadzić i utrzymać normoglikemię co powodowalo zatrzymanie się procesu wypalania komorek beta trzustki, czyli bezterminowe utrzymanie remisji. Zalecanie pacjentowi hiperglikemii i nieudzielanie dostępu do insuliny do chwili, gdy komórki beta trzustki ulegna całkowitemu zniszczeniu jest dokładnie tym, czego nie powinno się robic. Lekarze powinni robic wszystko, co w ich mocy, by pomoc pacjentowi w utrzymaniu jeszcze istniejących i funkcjonujących komorek beta, bo w ten sposób utrzymanie normoglikemii jest o wiele latwiejsze.

4. Lekarze twierdza, ze dlugofalowe powikłania cukrzycowe to kwestia losowa – jeden ich dostanie, inny nie. Nie jest to prawda. Dlugofalowe powikłania cukrzycowe sa wypadkowa dwóch zmiennych: poziomow glukozy oraz czasu. Im dluzej pacjent przebywa w hiperglikemii, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia powiklan cukrzycowych.

pomagam.pl/bernstein

IV. Od diagnozy do remisji. Wady pomp insulinowych
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z niej akceptujesz naszą politykę prywatności.
Więcej informacji