II. Cukrzyca
IV. Od diagnozy do remisji. Wady pomp insulinowych
II. Cukrzyca
IV. Od diagnozy do remisji. Wady pomp insulinowych

Spis treści

Dlaczego dr. Bernstein upiera się przy stosowaniu strzykawek?

Strzykawka kontra NovoPen Echo

czyli dlaczego Dr. Bernstein upiera się przy stosowaniu strzykawek

Kilka tygodni temu kupiłem precyzyjną wagę laboratoryjną. Byłem mile zaskoczony tym, jak konsekwentne jest dawkowanie za pomocą strzykawki – a każdym razem, zarówno w przypadku robienia zastrzyków przez moją żonę, jak i mnie (rodzice małego cukrzyka typu 1 – przyp. LW). Niezwykłe, że niezależnie od tego, kto z nas dwojga wybiera 1j insuliny z fiolki do strzykawki, to jest to prawie zawsze dokładnie 13 mg, a w przypadku 2j – 22 mg. Nie ma praktycznie żadnej różnicy (1 mg).

Dzisiaj dostałem 3ml nabój z insuliną Novolog (Novorapid w UE – przyp. LW) do zastosowania w penie Echo, który również niedawno otrzymałem (dzięki uprzejmości osób z forum TYPEONEGRIT).

Poddałem więc NovoPenEcho próbie porównując je z moimi umiejętnościami napełniania i opróżniania zwykłej strzykawki. Pen spisał się kiepsko… O ile przy 1j strzykawka dosłownie za każdym razem trafiała 13 mg, to wstrzykiwacz, choć również dość spójny, to jednak dawka zawsze wahała się między 9 a 11 mg. To były pierwsze próby i rzeczywiście przyznaje, że efekt był bardzo zachęcający, jednak potem…

W przypadku 2j strzykawka miała za każdym razem 22 lub 23 mg. Pióro nie było tak precyzyjne. Wykonałem 8 testów – i dały one następujące dawki insuliny: 26, 16, 27, 20, 27, 21, 20 i 23 mg. Użyłem tego samego wkładu 3ml zarówno do napełniania strzykawki, jak i do wstrzykiwacza. Za każdym razem starannie przygotowywałem wstrzykiwacz, wytryskując 1j w górę w powietrze (a to czasami wymagało aż 3-4 wystrzyknięć po 1j każda) przed „podaniem” dawki. Trzymałem długopis nad wagą przez 6 sekund, aby umożliwić wypłynięcie całej insuliny, która wyciekała wciąż z igły. […]

Tlumaczenie tekstu Lester Hightower, rodzica dziecka z CT1 z grupy TYPEONEGRIT zrzeszającej angielskojęzyczne osoby podążające protokołem dr. Bernsteina.

Tutaj jego wykład o tym, jak kieruje wraz z żoną cukrzycą swojego syna: https://youtu.be/s6VrNrNJYSM przy pomocy protokołu dr. Bernsteina

III. Protokół dr. Bernsteina: podstawy i sztuczki
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z niej akceptujesz naszą politykę prywatności.
Więcej informacji