Dlaczego nie dmuchasz na zimne?
Dlaczego nie dmuchasz na zimne?

Pływając w węglach nie masz szans. Jedyna szansa, żeby opanować cukrzycę to zmiana reguł gry, wyjście na stały ląd, zmiana nawyków, zmiana sposobu działania. Po niecałych trzech latach stosowania protokołu doktora Bernsteina z całą świadomością stwierdzam, że jest to jedyna skuteczna metoda opanowania cukrzycy – wyeliminowanie spożycia szybko wchłanialnych wysoko przetworzonych węglowodanów oraz owoców , przejście na dietę naszych praprzodków bazującą przede wszystkim na białku i tłuszczach odzwierzęcych, umiejętna lekoterapia oparta o jedynie niezbędne fizjologiczne dawki leków, regularny, intensywny, wyczerpujący wysiłek fizyczny zwiększający insulinowrazliwosc.

Moja historia nie jest anegdotyczna. Każda osoba chora na cukrzycę, która zredukuje radykalnie ilość spożywanych szybko wchłanialnych wysoko przetworzonych węglowodanów zauważa natychmiastową ogromną różnicę w poziomach glikemii i jej zmienności.

Zasada małych dawek, stały jadłospis, neutralna insulina ludzka, insulina bazowa jedynie do pokrycia zapotrzebowania w trakcie poszczenia między posiłkami, używanie długich igieł, całodobowa normoglikemia rozumiana jako cukry 70-100, Glucophage, trening beztlenowy. Nic ci to nie mówi? Przeczytaj książkę dr Bernsteina. Nie znasz angielskiego? Przeczytaj przewodniki na tej grupie.

Zmień zasady gry, a przestaniesz życ w wiecznym strachu i rozpaczy probujac uciekać przed rozszarpaniem w szczękach rekina. Cukrzyca będzie w stanie co najwyżej ugryźć cię w d&p€. Ale przeważnie jedynie pocałować.

Zmień reguły gry
Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Korzystając z niej akceptujesz naszą politykę prywatności.
Więcej informacji